ZAPOWIEDŹ PIAST - GŁOGOVIA GŁOGÓW MAŁOPOLSKI

Już w najbliższą sobotę (07.11.20r.) zostanie rozegrana 20 kolejka IV ligi podkarpackiej (ostatni mecz Piasta w 2020 roku na własnym stadionie), w której Piast zmierzy się na własnym stadionie z Głogovią Głogów Małopolski, spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 13:00.

Nasz zespół, jako jedyny po ostatniej serii gier ma już zapewnione miejsce w grupie mistrzowskiej, w której na wiosnę będzie walczył z siedmioma innymi drużynami o awans do 3 ligi gr.IV.

W poprzedniej kolejce, w meczu na szczycie nasz zespół pokonał w Krośnie miejscowe Karpaty 2:0 (była to pierwsza porażka krościan na własnym stadionie od 31 sierpnia 2019 roku), zaś Głogovia niespodziewanie przegrała na własnym obiekcie 1:2 z Sokołem Nisko.

Trenerem Głogovii Głogów Małopolski jest Pan Adam Wałczyk, który jest wychowankiem Stali Łańcut, występował On w niej, gdy ta miała swoje lata świetności i grała w 3 lidze. Potem grał w Crasnovii Krasne i ponownie w łańcuckiej Stali. Osiem lat temu zaczęła się Jego przygoda z "trenerką", jako grający trener występował w Wisłoku Czarna (awans do Klasy A) i Astrze Medynia Głogowska (w tym klubie zakończył zawodniczą karierę). Potem pracował 2 lata w Strumyku Malawa (2x Wicemistrzostwo Klasy Okręgowej) oraz miiał też epizod w IV lidze podkarpackiej, w Orle Przeworsk. Dwa lata temu awansował do Klasy Okręgowej z drużyną Crasnovii Krasne.

Jeśli chodzi o zawodników to do drużyny z Głogowa Małopolskiego w przerwie letniej dołączyło, aż 7 zawodników: Tomasz Reichel (Stal Mielec), Kamil Halat, Przemysław Pyrdek (oboje Siarka Tarnobrzeg), Dariusz Frankiewicz (KS Wiązownica), Jakub Kądziołka, Igor Tarała (oboje Stal Rzeszów) oraz Hubert Tarnowski (Resovia Rzeszów, natomiast zespół opuścili: Łukasz Szczoczarz (koniec kariery), Aleksy Skoczylas (Resovia Rzeszów), Albert Jarosz oraz Sebastian Cynar.

! MECZ BEZ PUBLICZNOŚCI !

20 kolejka IV ligi podkarpackiej

KS Piast Tuczempy - LKS Głogovia Głogów Małopolski

Sobota (07.11), godzina 13:00

Stadion w Tuczempach